Być jak Ignacy

Wielkowiejscy wynalazcy już po raz kolejny będą poznawać wspaniałych naukowców oraz ich dzieła, dzięki programowi Być jak Ignacy. W tym roku skoczymy w przyszłość i będziemy szukać odpowiedzi na pytania: jakie mogą być konsekwencje eksploatacji planety, co przyniesie rozwój technologii oraz jak za kilkadziesiąt lat może wyglądać świat.

Nasze zajęcia w tym roku rozpoczęliśmy od rozdania pamiątkowych dyplomów i nagród za pracę w tamtym roku szkolnym. Podczas zeszłorocznej edycji dzieci poznały czterech wybitnych naukowców: Stanisławę Adamowiczową – specjalistkę zdrowia publicznego, Mieczysława Bekkera – konstruktora łazika księżycowego, Józefa Hofmanna – pianistę i Jana Czochralskiego – odkrywcę metody pomiaru szybkości krystalizacji metali.
23 czerwca 2020 r. odbyła się gala finałowa programu w formie transmisji LIVE na profilu Być jak Ignacy w serwisie Facebook, która podsumowała tegoroczne zmagania kół naukowych. Miło nam poinformować, że nasze koło naukowe Wielkowiejscy Wynalazcy otrzymało nagrodę specjalną dla wyróżniających się kół naukowych w Polsce. To już nasza druga nagroda, w zeszłorocznej edycji byliśmy także laureatami konkursu publiczności. Obie nagrody zostały przeznaczone na zakup pomocy do świetlicy szkolnej

Skip to content