Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Wspomnienia uczennic, które przez cały rok szkolny 2020/2021 brały udział z zajęciach Centrum Mistrzostwa Informatycznego:

„W kończącym się roku szkolnym w naszej szkole było wiele ciekawych dodatkowych zajęć, między innymi Kółko Informatyczne CMI. Uczyliśmy się na nim jak obsługiwać różne programy komputerowe. Przede wszystkim poznawaliśmy Scratch. Rozwijaliśmy swoje zainteresowania związane z programowaniem. Dowiedzieliśmy się wielu nowych, ciekawych rzeczy na temat kodowania.
Na kółko mógł zapisać się każdy, kto tylko chciał, miał czas i ochotę (choć miejsca były ograniczone). Zajęcia były prowadzone w bardzo prosty, dobry sposób. Panowała na nich przyjazna atmosfera. Z zajęć wychodziło się zawsze w dobrym humorze. Spotykaliśmy się raz w tygodniu na półtorej godziny, jednak czas mijał bardzo szybko. Dzieciom – koleżankom i kolegom, które nie uczęszczały na zajęcia było żal, że nie zapisały się na początku roku szkolnego. Z utęsknieniem czekaliśmy kolejnego tygodnia – nie mogliśmy doczekać się następnego spotkania. Jeśli w przyszłym roku szkolnym będzie możliwość uczęszczania na takie kółko to chętnie skorzystamy z takich zajęć”.

Gabriela i Weronika klasa VIb.

Skip to content