Drogie Dzieci (Małe, Średnie, Duże)

Dzień dziecka to chyba ulubione święto wszystkich dzieci – zgodzicie się? Jego historia sięga lat 50 XX wieku, bo właśnie w 1950 r. w Polsce oraz innych państwach bloku wschodniego uznano dzień 1 czerwca Międzynarodowym Dniem Dziecka.

Święto ma na celu upowszechnianie ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzień dziecka to doskonały moment, aby przypomnieć sobie, że „W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie” (John Connolly).

W załączniku dostępna jest prezentacja, która przybliża historię Dnia Dziecka oraz w sposób wymowny pokazuje, jak ważne jest docenienie tego, co się ma. Dodatkowo przedstawiamy Wam spis wartościowych gier planszowych, wraz z krótkimi opisami (zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych). Może będzie to pomysł na rodzinne świętowanie. W ostatnim już załączniku możecie „otworzyć szufladę z bajkami”, czyli znaleźć książkę z wyjątkowymi opowieściami pokazującymi jak radzić sobie z trudnościami.

Niech tegoroczny Dzień Dziecka będzie dla wszystkich wyjątkowy i niezapomniany. Niech będzie świętem każdego z nas!

Prezentacja – Dzień Dziecka

Propozycje gier

Szuflada z bajkami

Kinga Tokarska
Ewelina Polak – Janik

Skip to content