Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodzonego w lutym (11.02.2020 r.) Dnia Bezpiecznego Internetu przez cały miesiąc w naszej szkole organizowano inicjatywy mające na celu uwrażliwienie uczniów na zagrożenia płynące z Internetu.

Na korytarzu zawisła gazetka tematyczna przedstawiające najważniejsze informacje związane z Dniem Bezpiecznego Internetu.
Wychowawcy wszystkich klas otrzymali przygotowane przez pedagoga i psychologa szkolnego zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, które zostały odczytane podczas lekcji wychowawczych, na których poruszono problem cyberprzemocy.
Wybrani uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości świata Internetu. Rywalizacja była wyrównana i dostarczyła wiele emocji, zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym. Zwyciężyła klasa 8b, pokonując tym samym mocną konkurencję.
Dodatkowo w święto Dnia Bezpiecznego Internetu zaangażowali się nauczyciele informatyki, którzy dla uczniów klas 4-8 przygotowali konkurs grafiki komputerowej. Prace zostały ocenione za estetykę i pomysłowość wykonania. W przeprowadzonym konkursie najciekawsze prace wykonali:

  1. Anna Wadowska – 6a – I miejsce
  2. Alicja Kroczek, Martyna Kukla – 6b – II miejsce
  3. Aleksandra Kot – 5b – III miejsce

Zdajemy sobie sprawę, że Internet to miejsce w którym nasi uczniowie spędzają bardzo dużo czasu, dlatego tematyka związana z cyberbezpieczeństwem jest dla nas bardzo ważna. W związku z tym, w najbliższym czasie dla uczniów klas 4-7 zostały zaplanowane lekcje profilaktyczne dotyczące cyberzagrożeń zorganizowane w ramach współpracy naszej szkoły ze Starostwem Powiatowym w Krakowie.

Ewelina Polak-Janik

Skip to content