Erasmus+

Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Modlnicy realizuje projekt Erasmus+ pt. „eQuality Schools, eQuality Future”. 

W listopadzie 2019 r. rozpoczęła się współpraca ze szkołami i odbyliśmy pierwszą mobilność do szkoły w Knjazevac w Serbii. Następnie w styczniu 2020 r. spotkaliśmy się w Londynie w Marlborough Primary School.Natomiast teraz w dniach 7-11 luty uczniowie pod opieką nauczycieli odbyli kolejną mobilność do Chorwacji. Spotkali się z uczniami i nauczycielami ze szkoły Dimitrije Todorovic Kaplar w Knjazevac w Serbii  oraz ze szkoły Osnovna skola Tomasa Goricanca w Mala Subotica. W spotkaniu uczestniczyli online przedstawiciele szkoły Istituto Comprensivo di Zogno w Bergamo we Włoszech. Wspólnie dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem oraz wymieniliśmy się upominkami.

W ramach mobilności oglądaliśmy szkołę, uczestniczyliśmy w różnych zajęciach, spotykaliśmy się na wspólnych posiłkach. Spacerując po mieście, zwiedzaliśmy muzea, poznając historię miast: Cakovec, Varazdin i Zagrzeb. Doświadczyliśmy życzliwości Gospodarzy, wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

Wspomnienia z wyjazdu na Chorwację

                                                                                          Bronisława Czajowska

                                                                                          koordynator projektu

Skip to content