Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Od 4 do 10 października obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”. Z tej okazji, w minionym tygodniu w naszej szkole podjęliśmy szereg inicjatyw, dzięki którym nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się bliżej z tematyką dysleksji.

W klasach młodszych (1-3) w Szkole w Modlnicy oraz w Szkole Filialnej w Modlniczce odbył się konkurs „Mistrz kaligrafii” – tytuł był przyznawany jednej osobie z każdej kategorii klasowej. Uczniowie wykonali także prace plastyczne – graffiti wyrazu z trudnością ortograficzną. Najlepsze prace ozdobią gazetkę na korytarzu naszej szkoły. Dodatkowo uczniowie klas młodszych zostali zapoznani przez wychowawców z tematyką dysleksji dzięki bajce bez barier zatytułowanej CZAPKA, LAMY I KOTOMIERZ. Bajkę można pobrać tutaj. W klasach starszych (4-8) został przeprowadzony konkurs „Mistrz ortografii”, do którego przystąpili chętni uczniowie w kategorii klas 4-6 oraz 7-8. Podczas lekcji wychowawczej uczniowie mieli okazję porozmawiać na temat dysleksji oraz trudności, z jakimi muszą poradzić sobie osoby z dysleksją. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat specyficznych trudności w uczeniu się zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku. Link do filmiku tutaj.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i zaangażowali się z nami w przedsięwzięcia mające na celu obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Ewelina Polak-Janik
Karolina Stojowska

Skip to content