Z dumą informujemy, że nasza społeczność szkolna odniosła ogromny sukces! Znaleźliśmy się w prestiżowym gronie 10 wyróżnionych szkół z całej Małopolski, które w szczególny sposób zaangażowały się w realizację wojewódzkiej kampanii społecznej „Ustal z Babcią hasło”.
W dniu dzisiejszym nasi reprezentanci wzięli udział w oficjalnym briefingu prasowym w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Z rąk I Wicewojewody Małopolskiej Elżbiety Achinger, I Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Artura Paska oraz I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Macieja Kubiaka odebraliśmy oficjalny dyplom uznania.
Głównym celem akcji była ochrona naszych babć, dziadków oraz rodziców przed bezwzględnymi oszustami działającymi metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. W dobie nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji, która potrafi idealnie sfabrykować głos bliskiej osoby, najprostszą i najskuteczniejszą tarczą okazało się... tajne rodzinne słowo-klucz.
Nasi uczniowie spisali się na medal!
Jak podkreślił podczas spotkania I Małopolski Wicekurator Oświaty Artur Pasek, zaangażowanie młodzieży realnie przyczyniło się do tego, że w naszych lokalnych środowiskach stało się po prostu bezpieczniej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję.



