Uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły, pod opieką pani Nadziei Nikiel, rozpoczęli udział w programie „Włączenie młodych ludzi w proces tworzenia Krajowej Strategii Młodzieżowej”, realizowanym przez Fundację PZU i Fundację Civis Polonus.o. To niezwykle ważny dokument, który ma odpowiedzieć na kluczowe pytanie: co państwo może zrobić dla młodych ludzi?
W ramach projektu młodzież będzie dyskutować o swoich problemach i pomysłach na rozwiązania w obszarach edukacji, przeciwdziałania przemocy oraz budowania relacji społecznych. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie z absolwentką naszej szkoły Agnieszką Janawą, która przybliżyła nam cele programu. Przed uczniami kolejne dyskusje, które zakończą się stworzeniem raportu. Wypracowane rekomendacje trafią do Ministerstwa Edukacji Narodowej i pomogą w stworzeniu oficjalnej strategii państwa dla młodych ludzi. Wyrazy uznania dla naszych uczniów za zaangażowanie i realny wpływ na przyszłość!