Nasza szkoła wzięła udział w programie „Wyjście z klasą” realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki dofinansowaniu z programu, uczniowie mieli okazję zwiedzić Kraków z przewodnikiem w nietypowej formie – meleksami. Realizacja zadania polegała na przybliżeniu uczniom historii najbardziej znanych miejsc Krakowa: Stare Miasto - przejażdżka pięknymi ulicami starego miasta pozwoliła poznać historię tego miejsca i odkryć na nowo, powszechnie znane budowle takie jak Kościół Mariacki, Sukiennice, Bramę Floriańską oraz Zamek Królewski na Wawelu. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili część chrześcijańską oraz żydowską Kazimierza. Dzielnica Kazimierz - Kazimierz to zabytkowa dzielnica Krakowa, pełna kultury i sztuki.