Kilka słów o stresie

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,
Kolejnym tematem, którym się dzisiaj zajmiemy jest stres, zarówno jako ogólne zagadnienie, jak i ten związany z obecną sytuacją pandemii.

Dla wielu ludzi sytuacja, w której się znaleźliśmy może być bardzo trudna i wywoływać naturalny lęk. Te wszystkie uczucia, emocje i obawy, z którymi przyszło nam się zmierzyć są uzasadnione. Jednak pozostawanie w ciągłym napięciu może powodować długotrwałe skutki również dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Dlatego dzisiaj prezentujemy Państwu dwa załączniki:
– pierwszy „Ze stresem za pan brat. O tym jak konstruktywnie radzić sobie z napięciem” dotyczy ogólnej tematyki stresu, lęku i napięcia. Broszura pokazuje czym jest stres, jaka jest jego rola w życiu człowieka, jak wpływa na zdrowie i jakie są sposoby radzenia sobie z nim;
– drugi związany jest ze stanem epidemii. Jest to plakat, w którym w krótki sposób przedstawiono informacje jak radzić sobie ze stresem podczas panowania COVID-19.
Wszystkich Państwa prosimy o pozostanie w domach. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji – zapraszamy do kontaktu za pomocą platformy Librus.

Kinga Tokarska
Ewelina Polak-Janik

Stres – broszura edukacyjna- „Ze stresem za pan brat”

Jak radzić sobie ze stresem podczas panowania COVID-19

Skip to content