Kreatywne notatki czyli jak uczyć się szybciej i efektywniej

Drodzy Uczniowie,
Dzisiejszym materiałem chcemy przybliżyć Wam tematykę map myśli, a więc tworzenia notatek wizualnych, których zadaniem jest łatwiejsze przyswajanie wiedzy  w sposób twórczy i efektywny.

Tradycyjne tworzenie notatek bywa nudne i zwykle nie chce się Wam tego robić. Tworzenie notatek wizualnych, map myśli wykorzystuje zasoby mózgu, prawej i lewej półkuli, dlatego daje lepsze efekty, niż tradycyjna notatka. Angażując cały mózg korzystamy w pełni z jego możliwości, a co za tym idzie mózg chętniej się tego uczy i łatwiej zapamiętujemy. Pewnie zastanawiacie się teraz jak macie tworzyć kreatywne notatki, kiedy nigdy się tego nie uczyliście? Otóż wystarczy tylko trochę chęci i zaangażowania, bo tworzenie map myśli jest bardzo proste i co najważniejsze każdy, bez względu na swoje zdolności plastyczne, może to robić. Zapraszam Was do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez p. Weronikę Jankowską, która dokładnie przedstawia jak tworzyć kreatywne notatki. Pamiętajcie, że są to tylko wskazówki i pomysły, na podstawie których każdy z Was może wypracować swój sposób na notatki wizualne.

Tworzenie notatek obrazkowych przynosi wiele radości, przez co nauka nowych treści staje się przyjemniejsza. Ponadto, dzięki temu, że nasz mózg dostaje różne bodźce – słowa, kolory, inny układ na kartce, humor – pobudzane są nasze zmysły, a to wszystko sprawia, że łatwiej zapamiętujemy i chętniej wracamy do powtórek. Jak widzicie same korzyści. Warto poświęcić trochę czasu i spróbować swoich sił, bo być może nowa forma nauki okaże się dla Was idealnym rozwiązaniem w aktualnej sytuacji. Tego Wam życzę i powodzenia.

Ewelina Polak-Janik

Kreatywne-notowanie – prezentacja

Skip to content