Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole uczniowie klas 7 wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej historii naszej wsi, którą przeprowadziła dla nich p. Bogumiła Pietrzyk.

Podczas lekcji uczniowie mieli nie tylko możliwość dowiedzenia się, jak wyglądało życie Modlnicy podczas zaborów i odzyskania niepodległości, ale też poznali historie naszej szkoły oraz mogli przenieść się w czasie za sprawą autentycznych eksponatów obrazujących tamte czasy.
Pozostałe klasy przed wejściem do sal mogły zapoznać się z Dodatkiem Nadzwyczajnym Monitora Polskiego z roku 1918, w którym zamieszczono odezwę do narodu polskiego zapowiadającą powstanie niepodległej Polski. Pomóc nam w zrozumieniu atmosfery tamtych lat miało uroczyste odczytanie odezwy w każdej klasie, zakończone radosnym odśpiewaniem pieśni ”My, Pierwsza Brygada”. Na koniec cała szkoła wzięła udział w wspólnym, uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego. Mamy nadzieję, że refleksja z dzisiejszego dnia pozostanie w nas na długo i pozwoli nam pełniej i świadomiej uczestniczyć w jutrzejszym święcie.

Skip to content