Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem”

Uczniowie klasy 2c zostali zaproszeni przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi do wspólnego udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, która miała na celu promowanie literatury oraz szerzenie wiedzy o sercu.

Cały tydzień w ramach lekcji bliżej poznawali budowę i funkcjonowanie tego narządu, wysłuchali ciekawiej książki o tym jak ważną pełni rolę w naszym ciele oraz przygotowali laurki dla honorowych krwiodawców.
Natomiast 29 września uczniowie ubrani w kolory czerwieni, z transparentem i papierowymi sercami w dłoni wybrali się na „spacer serc” w stronę Gminnej Biblioteki. Po drodze skandowali hasło dzisiejszego dnia: „Książki czytamy i o serce dbamy”, a także rozdawali specjalnie przygotowane ulotki napotkanym przechodniom przekonując ich o konieczności dbania o serce i zaletach częstego czytania książek. Wstąpili do Pszepiekarni i Urzędu Gminy, aby opowiedzieć o dzisiejszej akcji. Następnie w towarzystwie Zastępcy Wójta udali się do biblioteki, gdzie czekał na nich lekarz z pobliskiej przychodni oraz strażak z OSP Biały Kościół. Był czas na głośne czytanie, prelekcję o najważniejszym organie ludzkiego ciała, szkolenie z pierwszej pomocy, a także na zabawę na powietrzu i dawkę witamin w postaci soczystego jabłka.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi za zaproszenie do udziału w dzisiejszym wydarzeniu. Panu Doktorowi dziękujemy za cenną wiedzę, a Strażakowi za fachowe szkolenie. Ta przygoda na długo pozostanie w naszych sercach.

Skip to content