Uczennica naszej szkoły laureatką konkursu „Portret bliskiej osoby”

Agnieszka Janawa uczennica klasy 6a została laureatką wojewódzkiego konkursu ”Portret bliskiej mi osoby”, zorganizowanego przez Klub Kultury Chełm w Krakowie.

Spośród siedmiuset kandydatów do nagrody, Agnieszka znalazła się w czołówce wyróżnionych. Praca nad portretem nie była przypadkowa. Młoda artystka już od dłuższego czasu interesuje się rysunkiem i malarstwem. Agnieszka sportretowała swoją mamę. Zwróćcie uwagę na podobieństwo z fotografii z portretem. Wyczuwalny jest zapał i talent uczennicy.
Aby bliżej poznać przygodę uczennicy ze swoją pasją poprosiliśmy ją o kilka słów na ten temat.
Agnieszko dziękujemy i gratulujemy sukcesu oraz pasji ):):)

Cyt:
Dokładnie rok temu, kiedy zostaliśmy zmuszeni do zdalnej nauki, zainteresowała mnie szkoła Rysunku Malarstwa Rzeźby i Grafiki OKO. Codziennie o 10.00 i 19.00 odbywają się na FB zajęcia on-line prowadzone przez p. Tomka Wełnę. Każdy może się przyłączyć.
Żeby nie zwariować, mama zachęciła mnie do udziału. Z początku złościłam się, kiedy coś mi nie wychodziło, albo pan prowadzący za szybko tłumaczył, ale potem spodobało mi się to.
Poznałam różne techniki malarskie, szczególnie malowanie węglem i tuszem.
Latem, w ogrodzie zorganizowaliśmy wielką wystawę tych prac – powiesiliśmy je na sznurkach, tak jak rozwiesza się pranie.
Malowanie dało mi rozwój wyobraźni, twórczości, pewności siebie i nie poddawania się. Dzięki temu zdobyłam się na odwagę, by namalować portret mojej mamy na konkurs: Portret bliskiej mi osoby.
Serdecznie wszystkim polecam spotkania z panem Tomkiem, który ma niezwykły talent i poza tym interesuje się fotografią chmur, gotowaniem, grą na instrumentach, parzeniem kawy, animacją. Przypomina mi Leonarda da Vinci, który tez miał wiele talentów.

Skip to content