Warsztaty w Gminnej Bibliotece Publicznej

W ramach realizowanej innowacji „Lekturki spod chmurki. Czytam z klasą” uczniowie kl 2b udali się na warsztaty do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi.

Pracownicy Biblioteki przygotowali dla naszych uczniów bardzo ciekawe zajęcia z cyklu „Niezwykłe i nietypowe książki”. Jak sama nazwa wskazuje była to świetna okazja do tego, aby nie tylko przekonać się, że czytanie jest sposobem na nudę, odpoczynek, czy okazją do zdobywania wiedzy i przeżywania wraz bohaterami przygód. Okazało się, że Biblioteka ma swoich zasobach książki jeszcze przez nas nieodkryte. Są to pięknie wydane, kolorowe, zaskakujące i niesamowicie wciągające książki typu pop-up. Jednym słowem przewracasz kartkę i nigdy nie wiesz co z niej wyskoczy.
To nie był koniec niespodzianek. Zaproszeni goście, pani Sekretarz Gminy Małgorzata Auguściak oraz Zastępca Wójta Karol Tucharz, usiedli na dywanie wraz z dziećmi i wspólnie z nimi wybrali się w niesamowitą podróż, do lasu pełnego dzikich zwierząt oraz na bezkresne wody oceanu. Każda strona kryła przed gośćmi i dziećmi nową tajemnicę, a wspólne rozwiązywanie zagadek na dobre wciągnęło nie tylko drugoklasistów.
Na koniec były podziękowania dla pracowników biblioteki oraz zaproszonych gości. Uczniowie przekazali własnoręcznie wykonane prace, w zamian za co również otrzymali drobne upominki i słodycze. Bardzo dziękujemy pracownikom Biblioteki oraz zaproszonym gościom za to, że wspólnie z nami przeżyli tę podróż w niesamowity świat książki.

Skip to content