Wyjazd naszych uczniów do Londynu w ramach projektu Erasmus+

Wyjazd do Londynu to kolejny etap działań podjętych w ramach realizacji programu Erasmus+.

W dniach 19-25.01.2020r. grupa uczniów z klas VII i VIII wraz z dwójką nauczycieli wyjechała do stolicy Wielkiej Brytanii, aby w jednej z londyńskich szkół podstawowych spotkać się z partnerskim szkołami realizującymi  projekt 'eQuality Schools-eQuality Future’.

Marlborough Primary School w londyńskiej dzielnicy Harrow to placówka licząca ponad 750  uczniów, w gronie których, oprócz Brytyjczyków, są również uczniowie pochodzących z takich krajów jak Indie, Pakistan, Rumunia czy Chiny. Szkoła, w której spotykają się uczniowie z różnych kręgów kulturowych, mieszają się języki i obyczaje, stała się idealnym miejscem do omówienia pierwszego tematu projektu, którym jest imigracja. Uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich przedstawili w formie prezentacji efekty działań podjętych w szkołach, przekazali informacje na temat imigrantów w swoich krajach, omówili przyczyny i skutki imigracji. Spotkanie stało się też okazją do przekazania informacji na temat krajów biorących udział w projekcie. Dzięki prezentacjom przygotowanym przez każdego z uczestników projektu mogliśmy poznać  takie miasta jak Zogno w północnych Włoszech, miejscowość Mala Subotica w Chorwacji czy hiszpańskie Alaquas w Walencji. Są to kolejne miejsca, do których pojadą uczniowie ze Szkoły w Modlnicy w ramach realizowanego projektu. Prezentacja o Polsce, Krakowie i Modlnicy przedstawiona przez naszą grupę stała się okazją do osobistego zaproszenia wszystkich uczestników do Polski na spotkanie podsumowujące projekt w kwietniu 2021 r.

Wyjazd w ramach projektu pozwolił nam zobaczyć jak funkcjonuje brytyjska szkoła, ale również stał się okazją do zwiedzenia jednej z najbardziej obleganych przez turystów stolic świata. W trakcie siedmiodniowego pobytu w Londynie mogliśmy zobaczyć wiele znanych miejsc w tym mieście, takich jak London Tower, Tower Bridge, London Eye czy Buckingham Palace. Zwiedziliśmy Opactwo westminsterskie, British Museum, muzeum sztuki nowoczesnej Tate Modern, popularny  Harry Potter Shop at Platform 9 3/4 znajdujący się na King’s Cross Station. Z wieży katedry św. Pawła mogliśmy podziwiać panoramę Londynu, odwiedziliśmy takie sklepy jak M&M’s World, Harrods czy popularną ulicę Oxford.

 W trakcie naszej wizyty w Londynie uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach prowadzonych w brytyjskiej szkole, zobaczyć przedstawienie wystawione w języku angielskim z okazji Chińskiego Nowego Roku, poznać uczniów z innych krajów, ale przede wszystkim sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego. Komunikowanie się w języku angielskim nie sprawiało nikomu problemów, czego dowodem może być fakt, że umiejętność negocjowania cen, oczywiście w języku angielskim, nasi uczniowie opanowali do perfekcji.

Siedem wspólnie spędzonych dni było niezapomnianym przeżyciem, nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli, którzy podjęli się zadania zorganizowania wyjazdu i opieki nad uczniami. To wspaniałe doświadczenie jeszcze bardziej umocniło nas w przekonaniu, ze warto brać udział w projektach Erasmus+, ale także zmotywowało nas do podjęcia kolejnych działań związanych z tym projektem. Z entuzjazmem przygotowujemy już kolejny wyjazd- tym razem do Chorwacji. Drodzy uczniowie, kto z was gotowy na współpracę z nami w ramach projektu? Na ochotników czekamy już po feriach. Do zobaczenia w szkole!

Skip to content