Za nami kilka wydarzeń zawodoznawczych dla uczniów klas 8!

W marcu i kwietniu, w ramach przedmiotu doradztwo zawodowe, odbyło się kilka wizyt zawodoznawczych dla uczniów kl. 8. W marcu gościliśmy Panią Barbarę Jakubską, która od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się rekrutacją.

Pani Jakubska przedstawiła uczniom zawód Rekrutera, a także opowiedziała o dziedzinach, w których warto się rozwijać i o tym jakie kompetencje są oczekiwane obecnie na rynku pracy.

W kwietniu gościliśmy ponownie Pana Jarosława Dzioba, który opowiedział o zawodach informatycznych, a także Pana Jana Dobosza, który przedstawił uczniom zawód muzyka oraz zawody związane z obróbką metali. Wszystkie wizyty były bardzo ciekawe – serdecznie dziękuję Rodzicom i Opiekunom za poświęcony czas.

Ponadto, 26 kwietnia klasy 8 miały okazje uczestniczyć w Festiwalu Zawodów, który w tym roku odbywał się w Tauron Arenie. Formuła Festiwalu miała charakter branżowy i polegała na prezentacji zawodów, w których kształcą technika, szkoły branżowe oraz szkoły wyższe. Materiały z festiwalu zobaczyć można na stronie organizatorów: LINK.

Katarzyna Blak-Filus

Skip to content