Akcja dydaktyczna Czytam z sercem

Uczniowie przed budynkiem biblioteki

Po raz drugi we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji dydaktycznej Czytam z sercem.

W ramach zajęć dzieci dowiedziały się co to znaczy zdrowo się odżywiać, prowadzić aktywny tryb życia oraz w jaki sposób obniżyć stres związany z codziennymi obowiązkami. Był czas na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz na relaks podczas czytania ulubionych książek.
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem, który znany jest dzieciom przede wszystkim z serii książeczek pt.: Pan Kuleczka. W gminnej bibliotece odbyły się również warsztaty, podczas których lekarz internista czytał dzieciom książki i opowiadał o tym jak mogą zadbać o swoje zdrowie. Uczniowie zorganizowali także Marsz zdrowych serc, podczas którego zachęcali przechodniów do dbania o serce i czytania książek. Dwór w Modlnicy udostępnił swój piękny ogród, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie pikniku czytelniczego połączonego z prelekcją na temat zdrowia z dużą dawką zabaw ruchowych.
Początek października upłynął naszym uczniom pod znakiem czerwonego koloru, który już zawsze będzie nam się kojarzył z książką i zdrowym sercem. Zachęcamy wszystkie dzieci i dorosłych do włączania się do kolejnych edycji projektu Czytam z sercem. Dbajcie o swoje zdrowie i czytajcie książki!

Skip to content