Wygrana w konkursie „Pracownia kompetencji cyfrowych”

Z radością informujemy, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modlnicy wygrał dwie pracownie komputerowe w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, współfinansowanym ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.


Jedna pracownia trafi do szkoły w Modlnicy a druga do szkoły filialnej w Modlniczce.
Pracownia składa się z 16 laptopów z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów oraz interaktywny monitor.
W czerwcu, w ramach konkursu uczniowie naszej szkoły realizowali różnorodne zadania.
W klasach 1-3 przeprowadzono zajęcia z modułu kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”. Przygotowano prace konkursowe, projekty kolorowanek, dotyczące aktywności, które można realizować w internecie (online) i poza nim (offline), aby zachować równowagę cyfrową.
W klasach 4-6 zrealizowano moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” oraz przygotowano plakat z hasłem promocyjnym, dotyczącego zasad właściwego zachowania w sieci (netykiety) i sposobów reagowania na trudne sytuacje online (np. hejt, agresja ze strony innych użytkowników).
Klasy 7 i 8 zrealizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”. Uczniowie przygotowali także  hasła kampanii w mediach społecznościowych kierowanej do nastolatków wraz z przykładowym postem (treść i grafika).

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim biorącym udział w projekcie oraz inicjatorom zwycięskich działań konkursowych – pani Ewelinie Sołtysik i pani Annie Hałat.

Nagrodzone prace konkursowe:

Skip to content